0 224 270 60 00 0 507 220 62 32 hanifiucpunar@gmail.com

Kas iskelet sistemi hastalıklarında kullanılan alternatif tıp tedaviler, Bursa

Kas iskelet sistemi hastalıklarında kullanılan alternatif tıp tedavileri şunlardır:

 

1.     Akupunktur: İğnelerin belirli noktalara yerleştirilmesi yoluyla vücuttaki enerji akışının dengelemesi ve ağrıların hafifletilmesi amaçlanır.

2.     Kiropraktik: Omurga ve eklem manipülasyonu ile sinir sistemini düzeltmeyi ve kas iskelet sistemi ağrılarını tedavi etmeyi hedefler. 

3.     Osteopati: Kas iskelet sistemi, sinir sistemi ve organlar arasındaki bağlantıları göz önünde bulunduran manuel terapi türüdür.

4.     Masaj terapisi: Kas gerginliğini azaltmak, kan dolaşımını artırmak ve stresi azaltmak için yapılan dokunsal manipülasyon türüdür.

5.     Homeopati: Doğal maddelerin kullanımı yoluyla vücuttaki enerji dengesini iyileştirmeyi ve ağrıları hafifletmeyi hedefleyen tedavi yöntemidir.

6.     Bitkisel tedavi: Bitkisel ilaçlar ve takviyelerin kullanımı yoluyla kas iskelet sistemi ağrılarına çözüm bulunması amaçlanır.

7.     Yoga ve meditasyon: Beden ve zihin arasındaki dengeyi sağlamak, stresi azaltmak ve ağrıları hafifletmek için yapılan düzenli egzersizlerdir.

8.     Pilates: Kasları güçlendirmek, duruşu düzeltmek ve esnekliği artırmak için yapılan egzersizlerdir.

9.     Aromaterapi: Bitkisel uçucu yağların kullanımı yoluyla rahatlama, stres azaltma ve ağrıların hafifletilmesi amaçlanır.

10.  Reiki: Enerji akışını dengeleyen manuel terapi yöntemidir ve kas iskelet sistemi ağrılarının tedavisinde yardımcı olabilir.

 

11.  Akupunktur: Vücuttaki enerji akışını düzenleyerek ağrıları hafifletmeyi amaçlayan bir yöntemdir.

12.  Kiropraktik: Omurga ve diğer eklemlerdeki yapısal sorunları düzelterek ağrıları ve rahatsızlıkları azaltmaya yönelik manuel terapi yöntemidir.

13.  Su terapisi: Su içinde yapılan egzersizlerin kasları güçlendirmesi, esnekliği artırması ve stresi azaltması amaçlanır.

14.  Akupressure: Parmaklarla belli noktalara basınç uygulama yöntemiyle enerji akışını düzenlemeyi ve ağrıları hafifletmeyi amaçlar.

15.  Refleksoloji: Ayak tabanındaki belli noktalara yapılan masajlarla vücuttaki organlara etki edilmesi ve ağrıların azaltılması amaçlanır.

 

Ancak, alternatif tıp yöntemleri hakkında bilimsel kanıtlar sınırlıdır ve bu yöntemlerin etkinliği hakkında net bir sonuç çıkarılmak zor olabilir. Bu nedenle, herhangi bir alternatif tıp tedavisine başlamadan önce mutlaka bir doktora danışmak ve geleneksel tıbbi tedavileri ihmal etmemek önemlidir.Diz iğnesi isimleri, Dizde sıvı kaybı iğnesi yaptıranlar, Dize yapılan iğne yorumlar, Dize yapılan iğnenin yan etkileri, Diz sıvı iğnesi markaları, Dizde sıvı kaybı iğnesi Zararları, Hyaluronik asit diz iğnesi, Dize yapılan iğne Ne zaman etki Eder, Kuru iğne ücreti, Kuru iğne tedavisi seans ücreti 2023, Recover iğne Fiyatı, Recover iğne fiyatı 2023, Kuru iğne yaptıranların Yorumları, Recover diz iğnesi, Fıtık iğnesi fiyatı, Devlet hastanesinde kuru iğne tedavisi, Bursa Skolyoz Doktorları, Bursa'da en iyi Skolyoz doktoru, Bursa Skolyoz Fizik tedavi, Bursa Skolyoz Tedavisi, Bursa Şehir Hastanesi Skolyoz Doktorları, Bursa Skolyoz Korsesi, Schroth egzersizleri Bursa, En iyi Skolyoz Doktorları, Bursa'da en iyi ortopedi doktoru, Bursa Ortopedi doktor Yorumları, Bursa Ortopedi doktorları Devlet, Bursa Ortopedi Hastanesi, Bursa Ortopedi profesörleri, Bursa nöbetçi Ortopedi Doktoru, Bursa Devlet Hastanesi en iyi Ortopedi doktoru, bursa şehir hastanesi'nde en iyi ortopedi doktorları, Bursa Skolyoz Doktorları, Bursa'da en iyi skolyoz  doktoru, Bursa Skolyoz Fizik tedavi, Bursa Skolyoz Tedavisi, Bursa Şehir Hastanesi Skolyoz Doktorları, Bursa skolyoz  Korsesi, Schroth egzersizleri Bursa, En iyi Skolyoz Doktorları, En iyi Pediatrik ortopedist Bursa, bursa'da en iyi ortopedi doktoru, Pediatrik Ortopedi bölümü olan Hastaneler, Ortopedi doktoru Bursa, En iyi pediatrik ortopedist Ankara, Pediatrik Ortopedi Devlet Hastanesi, Şehir Hastanesi en iyi Ortopedi doktoru, Devlet Hastanesi nde en iyi Ortopedi doktoru, robotik diz protezi bursa, robotik kalça protezi bursa, kemik kırığı, tendon kopmasıi ön çapraz bağ ameliyatı, menisküs yırtığı bursa, bursa'da en iyi menisküs doktoru, PRP menisküs tedavisi fiyatları, PRP menisküs tedavisi yorumları, Menisküs iğnesi fiyatı 2023, Menisküs iğnesi nasıl yapılır, Menisküs yırtığı kök hücre tedavisi Fiyatları, Menisküs iğnesi fiyatı, Menisküs kök hücre tedavisi yorumları

Paylaş:    

Hastalığınızı Arayın

Hastalar İçin Bilgilendirme

Galeriden

  • Lomber Dar Kanal, Vidalı Bel Ameliyatı Örnek Doç. Dr. Hanifi Üçpunar, Bursa Spinal stenoz, omurilik kanalının daralarak omuriliğe ve sinir köklerine baskı yapmasıyla ortaya çıkan bir durumdur. Bu, ağrı, uyuşma, karıncalanma, halsizlik ve hatta mesane veya bağırsak kontrolünün kaybı gibi bir dizi semptoma neden olabilir. Bazı durumlarda, sinirler üzerindeki baskıyı azaltmak
  • Avrupa Omurga Derneği Tarafından verilen kursların tamamlanması sonrası elde ettiğim diplomam Eurospine Diploma
  • Robotik Omurgada Ameliyatı Robotik Omurgada En Gelişmiş Navigasyon Sistemleri Kullanılmaktadır
  • Skolyoz Skolyoz tedavisinde "Selektif Füzyon" ile hastanın ana kozmetik problemleri olan omuz dengesizliği, kalça seviye farkı ve sırt bölgesindeki çıkıntılar başarılı şekilde tedavi edilebilmektedir.
  • Robotik Omurga Ameliyatı Sunumumdan Robotik omurga cerrahisi veya robot yardımlı omurga cerrahisi, robotik teknolojinin omurga cerrahisi sırasında kullanımı olarak tanımlanabilir.
  • Bel kısmında skolyozu olan hastamın ameliyat öncesi ve sonrası skolyoz filmleri #Skolyoz her zaman üç ana düzlemde (3D) yani önden yanal eğrilik, sagitalde normalden ön veya arka (çoğunlukla lordotik) yöne sapma ve yatay düzlemde (çok karakteristik olarak) vertebral eksenel rotasyon içeren karmaşık bir deformitedir.  Scoliosis is a multifactorial three-dimensional (3D) spinal