0 224 270 60 00 0 507 220 62 32 hanifiucpunar@gmail.com

Lomber disk herniasyonları (bel fıtığı) hakkında doğru bilinen yanlışlar?, Bursa

 1. Yanlış: Lomber disk hernisi her zaman bel ağrısı yapar. Doğru: Lomber disk hernisi bel ağrısı yapabileceği gibi, bacaklara yayılan ağrı, uyuşma, güçsüzlük veya bacaklarda karıncalanma gibi belirtiler de gösterebilir.

 2. Yanlış: Lomber disk hernisi sadece yaşlı insanlarda görülür. Doğru: Lomber disk hernisi her yaşta görülebilir, ancak genellikle 30 ila 50 yaş aralığında daha yaygındır.

 3. Yanlış: Lomber disk hernisi sadece ağır kaldırma veya kötü duruş nedeniyle oluşur. Doğru: Lomber disk hernisi, ağır kaldırma veya kötü duruş gibi nedenlerin yanı sıra, genetik faktörler, yaşlanma, sedanter yaşam tarzı ve yaralanma gibi birçok nedenle oluşabilir. 4. Yanlış: Lomber disk hernisi sadece cerrahi yolla tedavi edilebilir. Doğru: Lomber disk hernisi çoğu durumda cerrahi olmayan tedavilerle de tedavi edilebilir. Fizik tedavi, ağrı kesiciler, epidural enjeksiyonlar, akupunktur ve egzersiz gibi yöntemlerle tedavi edilebilir.

 5. Yanlış: Lomber disk hernisi teşhisi için sadece MRI kullanılabilir. Doğru: Lomber disk hernisi teşhisi için MRI, X-ışını ve BT gibi diğer görüntüleme yöntemleri de kullanılabilir.

 6. Yanlış: Lomber disk hernisi her zaman acil cerrahi gerektirir. Doğru: Lomber disk hernisi acil cerrahi gerektirmeyen birçok durumda görülür. Cerrahi gerektiren durumlar ise nadirdir ve sadece belirli semptomlara sahip hastalarda uygulanır.

 7. Yanlış: Lomber disk hernisi sadece bir diskte görülür. Doğru: Lomber disk hernisi bir veya birden fazla diskte görülebilir.

 8. Yanlış: Lomber disk hernisi her zaman kronik bir rahatsızlıktır. Doğru: Lomber disk hernisi çoğu durumda tedavi edilebilir ve belirtiler genellikle birkaç hafta veya ay içinde iyileşir.

 9. Yanlış: Lomber disk hernisi tedavi edilmezse felç oluşabilir. Doğru: Lomber disk hernisi tedavi edilmezse felç oluşması nadirdir ve sadece belirli semptomlara sahip hastalarda görülür.

 10. Yanlış: Lomber disk hernisi olan hastalar spora devam edemezler. Doğru: Lomber disk hernisi olan hastalar doktorlarının önerileri doğrultusunda belirli spor aktivitelerini yapabilirler.


  Bursa Skolyoz Doktorları, Bursa'da en iyi Skolyoz doktoru, Bursa Skolyoz Fizik tedavi, Bursa Skolyoz Tedavisi, Bursa Şehir Hastanesi Skolyoz Doktorları

  Bursa Skolyoz Korsesi, Schroth egzersizleri Bursa, En iyi Skolyoz Doktorları, Bursa'da en iyi ortopedi doktoru, Bursa Ortopedi doktor Yorumları, Bursa Ortopedi doktorları Devlet, Bursa Ortopedi Hastanesi, Bursa Ortopedi profesörleri, Bursa nöbetçi Ortopedi Doktoru, Bursa Devlet Hastanesi en iyi Ortopedi doktoru, bursa şehir hastanesi'nde en iyi ortopedi doktorları, Bursa Skolyoz Doktorları, Bursa'da en iyi skolyoz  doktoru, Bursa Skolyoz Fizik tedavi, Bursa Skolyoz Tedavisi, Bursa Şehir Hastanesi Skolyoz Doktorları, Bursa skolyoz  Korsesi, Schroth egzersizleri Bursa, En iyi Skolyoz Doktorları

Paylaş:    

Hastalığınızı Arayın

Hastalar İçin Bilgilendirme

Galeriden

 • Lomber Dar Kanal, Vidalı Bel Ameliyatı Örnek Doç. Dr. Hanifi Üçpunar, Bursa Spinal stenoz, omurilik kanalının daralarak omuriliğe ve sinir köklerine baskı yapmasıyla ortaya çıkan bir durumdur. Bu, ağrı, uyuşma, karıncalanma, halsizlik ve hatta mesane veya bağırsak kontrolünün kaybı gibi bir dizi semptoma neden olabilir. Bazı durumlarda, sinirler üzerindeki baskıyı azaltmak
 • Avrupa Omurga Derneği Tarafından verilen kursların tamamlanması sonrası elde ettiğim diplomam Eurospine Diploma
 • Robotik Omurgada Ameliyatı Robotik Omurgada En Gelişmiş Navigasyon Sistemleri Kullanılmaktadır
 • Skolyoz Skolyoz tedavisinde "Selektif Füzyon" ile hastanın ana kozmetik problemleri olan omuz dengesizliği, kalça seviye farkı ve sırt bölgesindeki çıkıntılar başarılı şekilde tedavi edilebilmektedir.
 • Robotik Omurga Ameliyatı Sunumumdan Robotik omurga cerrahisi veya robot yardımlı omurga cerrahisi, robotik teknolojinin omurga cerrahisi sırasında kullanımı olarak tanımlanabilir.
 • Bel kısmında skolyozu olan hastamın ameliyat öncesi ve sonrası skolyoz filmleri #Skolyoz her zaman üç ana düzlemde (3D) yani önden yanal eğrilik, sagitalde normalden ön veya arka (çoğunlukla lordotik) yöne sapma ve yatay düzlemde (çok karakteristik olarak) vertebral eksenel rotasyon içeren karmaşık bir deformitedir. Scoliosis is a multifactorial three-dimensional (3D) spinal