0 507 220 62 32 0 507 220 62 32 hanifiucpunar@gmail.com

Bel fıtığı tedavisi için hangi doktora gitmelisiniz? Bursa

Bel Fıtığı Olan Hastalar Hangi Doktora / Bölüme Başvurmalı?

 

Birçok sağlık kuruluşu bel fıtığını tedavi etmektedir. Ancak sadece ortopedik omurga cerrahları ve beyin cerrahları bel fıtığı için cerrahi tedavi sağlar.

 

Cerrahi Olmayan Tedaviler İçin Başvurulacak Doktorlar

 

Bel fıtığı tedavisinin amacı ağrı ve rahatsızlığınızı hafifletmek ve hareket kabiliyetinizi artırmaktır. Çoğu durumda, doktorlar ağrı ve rahatsızlığı azaltmak için cerrahi olmayan tedaviler önermektedir. En iyi cerrahi olmayan tedaviler arasında dinlenme, anti-enflamatuar ilaçlar (ağrı kesiciler), fizik tedavi ve epidural steroid enjeksiyonları (nokta atışı enjeksiyonlar) yer alır.

 

Bel fıtığı için cerrahi olmayan tedaviler sunan sağlayıcılar şunları içerir:

 

Ortopedi Doktorları

Beyin Cerrahları

Aile hekimleri (aile hekimliği doktorları)

Ağrı tıbbı uzmanları - Algoloji

Fiziksel tıp ve rehabilitasyon uzmanları

 

Başlamak için iyi bir yer birinci basamak doktorunuzdur. Doktorunuzla Bel Fıtığı Hakkında Konuşmak bölümünde bazı konuşma noktaları bulabilirsiniz. Kendi doktorunuzun bel fıtığı tedavisi konusunda fazla deneyimi yoksa, başka bir doktora sevk edilmeyi isteyin.

 

Cerrahi Tedavi için Sağlayıcılar

 

Belirtileriniz şiddetliyse ve altı hafta içinde cerrahi olmayan tedavilerle giderilemiyorsa, ameliyat için aday olabilirsiniz. Bel fıtığı için en yaygın ameliyat türü hasarlı diski çıkarmaktır. Buna diskektomi denir. Diskektomi yapan doktorlar arasında ortopedik cerrahlar ve beyin cerrahları bulunmaktadır:

 

Ortopedik cerrahlar, omurga da dahil olmak üzere kas ve kemik hastalıklarının ve durumlarının tıbbi ve cerrahi tedavisinde uzmanlaşmıştır. Beyin cerrahları ise omurga dahil sinir sistemi hastalıklarının ve durumlarının cerrahi tedavisinde uzmanlaşmıştır.

 

Bir Doktorda Aranacak En Önemli Şeyler

Bel fıtığı tedavisi için bir doktor ararken, bu durum hakkında derinlemesine bilgi sahibi olan birini arayın. Bel fıtığı tedavisinde minimal invaziv tedaviler /cerrahiler konusunda deneyimli ortopedik omurga doktoru sizin için en iyi seçenek olacaktır. bursa'da en iyi ortopedi doktoru

Bursa Ortopedi doktor Yorumları

Bursa Ortopedi doktorları Devlet

Bursa Ortopedi Hastanesi

Bursa Ortopedi profesörleri

Bursa nöbetçi Ortopedi Doktoru

Bursa Devlet Hastanesi en iyi Ortopedi doktoru

bursa şehir hastanesi'nde en iyi ortopedi doktorlariBursa Skolyoz Doktorları

bursa'da en iyi skolyoz doktoru

Bursa Skolyoz Fizik tedavi

Bursa Skolyoz Tedavisi

Bursa Şehir Hastanesi Skolyoz Doktorları

Bursa skolyoz Korsesi

Schroth egzersizleri Bursa

En iyi Skolyoz Doktorları

 

Paylaş:    

Hastalığınızı Arayın

Hastalar İçin Bilgilendirme

Galeriden

  • Lomber Dar Kanal, Vidalı Bel Ameliyatı Örnek Doç. Dr. Hanifi Üçpunar, Bursa Spinal stenoz, omurilik kanalının daralarak omuriliğe ve sinir köklerine baskı yapmasıyla ortaya çıkan bir durumdur. Bu, ağrı, uyuşma, karıncalanma, halsizlik ve hatta mesane veya bağırsak kontrolünün kaybı gibi bir dizi semptoma neden olabilir. Bazı durumlarda, sinirler üzerindeki baskıyı azaltmak
  • Avrupa Omurga Derneği Tarafından verilen kursların tamamlanması sonrası elde ettiğim diplomam Eurospine Diploma
  • Robotik Omurgada Ameliyatı Robotik Omurgada En Gelişmiş Navigasyon Sistemleri Kullanılmaktadır
  • Skolyoz Skolyoz tedavisinde "Selektif Füzyon" ile hastanın ana kozmetik problemleri olan omuz dengesizliği, kalça seviye farkı ve sırt bölgesindeki çıkıntılar başarılı şekilde tedavi edilebilmektedir.
  • Robotik Omurga Ameliyatı Sunumumdan Robotik omurga cerrahisi veya robot yardımlı omurga cerrahisi, robotik teknolojinin omurga cerrahisi sırasında kullanımı olarak tanımlanabilir.
  • Bel kısmında skolyozu olan hastamın ameliyat öncesi ve sonrası skolyoz filmleri #Skolyoz her zaman üç ana düzlemde (3D) yani önden yanal eğrilik, sagitalde normalden ön veya arka (çoğunlukla lordotik) yöne sapma ve yatay düzlemde (çok karakteristik olarak) vertebral eksenel rotasyon içeren karmaşık bir deformitedir.  Scoliosis is a multifactorial three-dimensional (3D) spinal