0 224 270 60 00 0 507 220 62 32 hanifiucpunar@gmail.com

Eklem Sıvısı Çekilmesi, Eklem Şişliği, Eklem Sıvısı İğnesi, PrP, Kıkırdak İğnesi, Bursa

📌Eklem aspirasyonu veya artrosentez, bir eklem boşluğundan sıvı çekmek için kullanılan bir tıbbi işlemdir. Tanısal veya tedavi amaçlarıyla yapılabilir.

 

⚠️TANI 

 

📌Bir hastanın klinik muayene veya diğer invazif olmayan testlerle teşhis edilemeyen eklem ağrısıyla başvurduğu durumlarda, eklem aspirasyonu, nedeni belirlemeye yardımcı olabilir.

 

📌Septik artrit gibi şüphelenilen eklem enfeksiyonları, enfeksiyon belirtilerini (örneğin, bakteri, beyaz kan hücresi sayımı) analiz etmek için 

 

📌Romatolojik hastalıkların değerlendirilmesi.

Romatoid artrit, gut, psoriatik artrit gibi çeşitli artrit türlerini veya inflamatuar eklem hastalıklarını ayırmak için 

 

 ⚠️TEDAVİ  

 

📌Eklem boşluğundaki aşırı sıvı birikiminin (eklem efüzyonu) neden olduğu ağrı ve rahatsızlığı hafifletmek için eklem aspirasyonu yapılabilir. 

 

📌Bazı durumlarda, eklem aspirasyonu sırasında kortikosteroidler veya hyaluronik asit gibi ilaçlar eklem boşluğuna enjekte edilebilir. Bu, ağrıyı hafifletmeye ve inflamasyonu azaltmaya yardımcı olabilir. 

BİLİNEN EN BÜYÜK YANLIŞLARDAN BİRİ EKLEM SIVISI ÇEKİLDİ DİYE EKLEMİN DAHA KÖTÜ OLDUĞU ALGISIDIR. EKLEM SIVISI ÇEKİLMESİNDEN DOLAYI EKLEME HİÇ BİR ZARAR OLUŞMAZ. EKLEMDE ZATEN PROBLEM OLDUĞU İÇİN FAZLA SIVI ÜRETİMİ OLUR. YANİ ZATEN DİZİNİZİN PROBLEMİ VARDIR.

 

#eklemaspirasyonu #artrisentez #eklemboşluğu #eklemenfeksiyonu #romatoidartrit #ortopedi #eklemefüzyonu, Dizde sıvı kaybı iğnesi yaptıranlar, Dizde sıvı kaybı doğal tedavi, Eklem sıvısı Nedir, Dizde sıvı kaybı iğnesi Zararları, Dizde sıvı kaybı iğnesi yorumları kadınlar, Dizden sıvı aldırmak zararlımı, Dizde sıvı kaybı iğnesi isimleri, Dizde sıvı birikmesine ne iyi gelir, Dizde Sıvı Kaybı Nedenleri ve Tedavi Yöntemleri

Paylaş:    

Hastalığınızı Arayın

Hastalar İçin Bilgilendirme

Galeriden

  • Lomber Dar Kanal, Vidalı Bel Ameliyatı Örnek Doç. Dr. Hanifi Üçpunar, Bursa Spinal stenoz, omurilik kanalının daralarak omuriliğe ve sinir köklerine baskı yapmasıyla ortaya çıkan bir durumdur. Bu, ağrı, uyuşma, karıncalanma, halsizlik ve hatta mesane veya bağırsak kontrolünün kaybı gibi bir dizi semptoma neden olabilir. Bazı durumlarda, sinirler üzerindeki baskıyı azaltmak
  • Avrupa Omurga Derneği Tarafından verilen kursların tamamlanması sonrası elde ettiğim diplomam Eurospine Diploma
  • Robotik Omurgada Ameliyatı Robotik Omurgada En Gelişmiş Navigasyon Sistemleri Kullanılmaktadır
  • Skolyoz Skolyoz tedavisinde "Selektif Füzyon" ile hastanın ana kozmetik problemleri olan omuz dengesizliği, kalça seviye farkı ve sırt bölgesindeki çıkıntılar başarılı şekilde tedavi edilebilmektedir.
  • Robotik Omurga Ameliyatı Sunumumdan Robotik omurga cerrahisi veya robot yardımlı omurga cerrahisi, robotik teknolojinin omurga cerrahisi sırasında kullanımı olarak tanımlanabilir.
  • Bel kısmında skolyozu olan hastamın ameliyat öncesi ve sonrası skolyoz filmleri #Skolyoz her zaman üç ana düzlemde (3D) yani önden yanal eğrilik, sagitalde normalden ön veya arka (çoğunlukla lordotik) yöne sapma ve yatay düzlemde (çok karakteristik olarak) vertebral eksenel rotasyon içeren karmaşık bir deformitedir.  Scoliosis is a multifactorial three-dimensional (3D) spinal