0 224 270 60 00 0 507 220 62 32 hanifiucpunar@gmail.com

Skolyoz Ameliyatı için Taburculuk Planı, Bursa

Skolyoz Ameliyatı için Taburculuk Planı:

 

Hastanenizin ameliyat sonrası size hangi ekipmanı sağlayacağını kontrol edin - skolyoz ameliyatı sonrası evde size yardımcı olacak bazı ekipmanlara ihtiyacınız olacaktır. Bu ekipmanlar arasında iyi bir sandalye, yükseltilmiş bir klozet oturağı, bir tutacak (yerden bir şeyler almak için), bir banyo/duş sandalyesi (tuvalet temizliği yapmak açısından  da kullanışlıdır!).

 

Eve transferinizi önceden ayarlamanız gerekebilir.

 

Oturduğunuz binada asansör gibi imkanlara ihtiyaç duyup duymayacağınızı öğrenmeniz gerekmektedir (Her skolyoz ameliyatı aynı değildir!). Özellikle asansörsüz yüksek katlarda oturan hastaların belki de bu konuda kalacak yer ayarlamaları gerekebilir.

 

Eve transferiniz sonrası doktorunuza ulaşabilmeyi garanti altına almanız gerekmektedir, acil durumlar karşısında sakinliğinizi korumanız ve endişelerinizi azaltmanız açısından çok önemlidir.

 

Şehir değiştirecek hastaların uzun yolculuk için gerekli araç ayarlamaları veya ülkemizde sıkça kullanılan belediye nakil ambulansları için gerekli randevuları ayarlamaları ayarlamaları gerekmektedir.

 

Eve transfer sonrası sizin varsa yapılacak egzersizleriniz konusunda yazılı doküman almanız yararlı olabilir. Egzersizlerini muhtemelen unutacaksınız.

 

Evde taburculuk sonrası vakit geçirmek açısından hazırlık yapabilirsiniz. Bu hazırlıkların bir kısmından tabiki hastanede de kullanabilirsiniz. Örneğin DVD, kitap, dergi ya da evde sizi meşgul edeceğini düşündüğünüz herhangi bir şeyi evde hazır bulundurmanız iyi olabilir. İlk birkaç hafta kendinizi fazla bir şey yapamayacak kadar hasta hissedeceksiniz. Ancak bir süre  evde sıkılmak sizin motivasyonunuzu olumsuz etkileyeceğinden bu hep beslenme alışkanlığınıza hem de tedavi talimatlarına olan uyumunuza olumsuz etki yapacaktır.

 

“Yemeklerinizi önceden hazırlayın - yalnız yaşıyorsanız, bir süre için yemeklerinizi hazırlarken biraz yardıma ihtiyacınız olacaktır. Bu bir seçenek değilse, hastaneye gitmeden önce bazı yemekler yapmak ve onları dondurmak iyi bir fikirdir, böylece onları sadece ısıtabilirsiniz. Ayrıca hazır yemekler, konserve ve hazırlaması kolay yiyecekler de stoklayabilirsiniz.” Şeklinde yurtdışındaki hastalar için geçerli olan öneri ülkemizde aile bağlarının güçlü olmasından dolayı çok geçerli olmayabilir.

 

Birkaç hafta boyunca evden çıkamayacağınız için eve döndüğünüzde ihtiyaç duyabileceğiniz tuvalet malzemeleri gibi stoklanabilir kişisel temizlik ihtiyaçlarınızı eve temin edebilirsiniz.  Dışarı çıkabilseniz de alışverişte geçireceğiniz süre muhtemelen kısıtlı olacaktır. Tabii ki ihtiyacınız olan şeyleri almaları için her zaman yardım alacağınız birisinin özellikle ameliyat sonrasındaki 1 ay için ayarlanması önemli olabilir.


Bursa Skolyoz Doktorları, bursa'da en iyi skolyoz doktoru, Bursa Skolyoz Fizik tedavi, Bursa Skolyoz Tedavisi, Bursa Şehir Hastanesi Skolyoz Doktorları

Bursa skolyoz Korsesi, Schroth egzersizleri Bursa, En iyi Skolyoz Doktorları, bursa'da en iyi ortopedi doktoru, Bursa Ortopedi doktor Yorumları, Bursa Ortopedi doktorları Devlet, Bursa Ortopedi Hastanesi, Bursa Ortopedi profesörleri, Bursa nöbetçi Ortopedi Doktoru, Bursa Devlet Hastanesi en iyi Ortopedi doktoru, bursa şehir hastanesi'nde en iyi ortopedi doktorlariBursa Skolyoz Doktorları, bursa'da en iyi skolyoz doktoru, Bursa Skolyoz Fizik tedavi, Bursa Skolyoz Tedavisi, Bursa Şehir Hastanesi Skolyoz Doktorları, Bursa skolyoz Korsesi, Schroth egzersizleri Bursa, En iyi Skolyoz Doktorları

 

Paylaş:    

Hastalığınızı Arayın

Hastalar İçin Bilgilendirme

Galeriden

  • Lomber Dar Kanal, Vidalı Bel Ameliyatı Örnek Doç. Dr. Hanifi Üçpunar, Bursa Spinal stenoz, omurilik kanalının daralarak omuriliğe ve sinir köklerine baskı yapmasıyla ortaya çıkan bir durumdur. Bu, ağrı, uyuşma, karıncalanma, halsizlik ve hatta mesane veya bağırsak kontrolünün kaybı gibi bir dizi semptoma neden olabilir. Bazı durumlarda, sinirler üzerindeki baskıyı azaltmak
  • Avrupa Omurga Derneği Tarafından verilen kursların tamamlanması sonrası elde ettiğim diplomam Eurospine Diploma
  • Robotik Omurgada Ameliyatı Robotik Omurgada En Gelişmiş Navigasyon Sistemleri Kullanılmaktadır
  • Skolyoz Skolyoz tedavisinde "Selektif Füzyon" ile hastanın ana kozmetik problemleri olan omuz dengesizliği, kalça seviye farkı ve sırt bölgesindeki çıkıntılar başarılı şekilde tedavi edilebilmektedir.
  • Robotik Omurga Ameliyatı Sunumumdan Robotik omurga cerrahisi veya robot yardımlı omurga cerrahisi, robotik teknolojinin omurga cerrahisi sırasında kullanımı olarak tanımlanabilir.
  • Bel kısmında skolyozu olan hastamın ameliyat öncesi ve sonrası skolyoz filmleri #Skolyoz her zaman üç ana düzlemde (3D) yani önden yanal eğrilik, sagitalde normalden ön veya arka (çoğunlukla lordotik) yöne sapma ve yatay düzlemde (çok karakteristik olarak) vertebral eksenel rotasyon içeren karmaşık bir deformitedir.  Scoliosis is a multifactorial three-dimensional (3D) spinal