0 507 220 62 32 0 507 220 62 32 hanifiucpunar@gmail.com

Skolyoz Hastaları Gebe Kalabilir Mi? Skolyoz Hastaları Normal Doğum Yapabilir mi?

Skolyoz Hastaları Gebe Kalabilir Mi?

Skolyoz Hastaları Normal Doğum Yapabilir mi?

 

Evet, skolyoz hastaları gebe kalabilir. Ancak, skolyoz hastalığı olan kadınlar gebelik sırasında ekstra dikkatli olmalıdırlar. Gebelik boyunca değişen hormonal ve mekanik faktörler, skolyozun semptomlarını kötüleştirebilir. Skolyoz hastaları, gebelik öncesi ve gebelik sırasında düzenli olarak doktor kontrollerine gitmelidirler.

 

Skolyoz hastalarının normal doğum yapmaları mümkündür. Ancak, skolyozun derecesine ve doğumun nasıl gerçekleşeceğine karar vermede doktorların önerileri göz önünde bulundurulmalıdır. Skolyoz, doğum sırasında ağrıya neden olabilir ve bazı durumlarda doğumun normal seyrini engelleyebilir. Bu nedenle, skolyoz hastalarının doğum öncesi doktorlarıyla doğum planı hakkında konuşmaları önemlidir. Bazı durumlarda, sezaryen doğum önerilebilir.

 

Özetle, skolyoz hastaları gebe kalabilirler ve normal doğum yapabilirler. Ancak, gebelik sırasında ekstra dikkatli olmak ve doğum öncesinde doktorlarla doğum planı hakkında konuşmak önemlidir.

 

 

Skolyoz hastaları

Skolyoz tedavisi

Skolyoz egzersizleri

Skolyoz belirtileri

Skolyoz cerrahisi

Skolyoz korsesi

Skolyoz nedir

Skolyoz nedenleri

Skolyoz ağrısı

Skolyoz egzersizleri nelerdir

Skolyoz egzersizleri nasıl yapılır

Skolyoz egzersizleri evde

Skolyoz egzersizleri video

Skolyoz ve spor

Skolyoz ve yoga

Skolyoz ve pilates

Skolyoz ve hamilelik

Skolyoz ve doğum

Skolyoz ve meslek seçimi

Skolyoz tedavisinde yeni yöntemler

Paylaş:    

Hastalığınızı Arayın

Hastalar İçin Bilgilendirme

Galeriden

  • Lomber Dar Kanal, Vidalı Bel Ameliyatı Örnek Doç. Dr. Hanifi Üçpunar, Bursa Spinal stenoz, omurilik kanalının daralarak omuriliğe ve sinir köklerine baskı yapmasıyla ortaya çıkan bir durumdur. Bu, ağrı, uyuşma, karıncalanma, halsizlik ve hatta mesane veya bağırsak kontrolünün kaybı gibi bir dizi semptoma neden olabilir. Bazı durumlarda, sinirler üzerindeki baskıyı azaltmak
  • Avrupa Omurga Derneği Tarafından verilen kursların tamamlanması sonrası elde ettiğim diplomam Eurospine Diploma
  • Robotik Omurgada Ameliyatı Robotik Omurgada En Gelişmiş Navigasyon Sistemleri Kullanılmaktadır
  • Skolyoz Skolyoz tedavisinde "Selektif Füzyon" ile hastanın ana kozmetik problemleri olan omuz dengesizliği, kalça seviye farkı ve sırt bölgesindeki çıkıntılar başarılı şekilde tedavi edilebilmektedir.
  • Robotik Omurga Ameliyatı Sunumumdan Robotik omurga cerrahisi veya robot yardımlı omurga cerrahisi, robotik teknolojinin omurga cerrahisi sırasında kullanımı olarak tanımlanabilir.
  • Bel kısmında skolyozu olan hastamın ameliyat öncesi ve sonrası skolyoz filmleri #Skolyoz her zaman üç ana düzlemde (3D) yani önden yanal eğrilik, sagitalde normalden ön veya arka (çoğunlukla lordotik) yöne sapma ve yatay düzlemde (çok karakteristik olarak) vertebral eksenel rotasyon içeren karmaşık bir deformitedir.  Scoliosis is a multifactorial three-dimensional (3D) spinal